Informacija tėveliams

INFORMACIJA APIE COVID-19 (KORONAVIRUSĄ)

 Svarbiausią informaciją dėl COVID-19 (koronaviruso) rasite šiose internetinėse svetainėse:

Psichologinę pagalbą tėvams ir vaikams teikia Kauno pedagoginė psichologinė tarnyba. Susisiekite tel. nr. +370 673 07 153, el. p. Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

 

 

Sveikinimas 

 

 

TĖVELIAI,

         informuojame, kad 2020 m. Kauno sanatorinis lopšelis-darželis Pienė“ dirba visą vasarą. Įstaigos darbo laikas vasaros laikotarpiu 7.30-18.00 val.

Išsamesnė informacija teikiama telefonu 8 37 34 54 54.

 ***

Kviečiame skirti 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Kauno sanatoriniam lopšeliui-darželiui „PIENĖ“

Tai galite padaryti iki 2020 m. liepos 1 d. internetu:

1. Prisijunkite prie Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) ČIA
2. Viršutiniame horizontaliajame EDS meniu pasirinkite „Deklaravimas“, tada kairiajame vertikaliame meniu – „Pildyti formą“.
3. Pasirinkite „Prašymas skirti paramą“.
4. Užpildykite FRO512 v.3 formą tiesiogiai EDS portale.
5. Formoje užpildykite asmeninius duomenis bei šiuos laukelius, (!) pažymėtus laukelius užpildyti būtina:

(!) 5 Mokestinis laikotarpis – 2019 m.
(!) 6S Mokesčio dalį skiriu paramos gavėjams – x
(!) E1 Gavėjo tipas – 2
(!) E2 Gavėjo identifikacinis numeris (kodas)  – 191642154
(!) E4 Mokesčio dalies dydis (procentais) – 1,2 proc.
(!) E5 langelyje įrašyti metus, t.y. kokiam laikotarpiui norėtumėte skirti paramą (ilgiausias laikotarpis iki 2022 m.) [šis laukelis pildomas norint paramą skirti ilgiau kaip 1 metus] 

***

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu, nuo 2020 m. kovo 13 d. rekomenduojama, o nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo procesas visose švietimo įstaigose, t. y. ir Kauno sanatoriniame lopšelyje-darželyje „Pienė“.

Mokestis nebus skaičiuojamas, pritaikant tvarkos aprašo 10.7. papunktį (dėl ekstremalių įvykių).

***

 

INFORMACIJA DĖL KORONAVIRUSO

Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centras, organizuodamas prevencijos ir kontrolės priemones bei atsižvelgdamas į nepalankią naujojo koronaviruso epidemiologinę situaciją Šiaurės Italijoje, 2020 m. vasario 24 d. papildė COVID-19 įtariamo atvejo apibrėžimą, prie epidemiologinių kriterijų įtraukdamas keliavimą Šiaurės Italijoje regione (Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai).

Sveikatos apsaugos ministerija išplatintame pranešime, visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių ne tik Kinijoje, bet ir minėtuose Šiaurės Italijos regionuose, prašo registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą (http://nvsc.lrv.lt/covid-19).

Pajutus į gripą panašius simptomus tokie asmenys nedelsiant turi skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112.

Atsižvelgdama į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Kita informacija dėl koronaviruso LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos interneto svetainėje, informaciniuose leidiniuose: pranešime spaudai apie higienos svarbą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime Naujojo koronaviruso sukelta liga (COVID-19), lankstinukuose Kas yra koronavirusas?,  Kaip plauti rankas, Kaip sumažinti pavojų užsikrėsti koronavirusais?, „Rekomendacijos.

***

Prašome vadovautis psichologų patarimais:

• Nepanikuoti, elgtis ir užsiimti įprasta bei rutinine veikla, laikytis sau įprasto darbo ir poilsio režimo.

• Remtis tik patikimais šaltiniais apie koronavirusą, jo plitimo eigą. Institucijos - Sveikatos apsaugos ministerija, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, LRT.

• Neplatinti neaiškios kilmės ar nepatvirtintos informacijos savo socialinėje aplinkoje, kalbėti tik patvirtintais faktais.

• Kritiškai vertinti socialiniuose tinkluose ar neaiškios kilmės šaltiniuose pateikiama ir cituojama informaciją .

• Pasikalbėti šeimos (draugų) aplinkoje (ypač su vaikais) apie profilaktinių priemonių laikymąsi/savimonės ugdymą.

• Neignoruoti ar juo labiau nesišaipyti iš asmenų, kurie mūsų subjektyviu vertinimu, perdėtai reaguoja į koronaviruso grėsmę. Geriau ramiai pasikalbėti apie tai, išklausyti juos, pasidalinti savo turima patikima informacija, pasistengti juos nuraminti.

***
Nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigalioja nauja Atlyginimo už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą dydžio nustatymo ir mokėjimo tvarka. Skaityti išsamiau... 
***
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja dėl ikimokyklinio amžiaus vaikų skiepijimo nuo užkrečiamųjų ligų gerinimą. Skaityti išsamiau...
 
***
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamų ligų valdymo skyriaus rekomendacijos dėl tymų profilaktikos. Skaityti išsamiau...
 
***
2018 m. balandžio 10 d. sveikatos apsaugos ministras patvirtino naują vaikų maitinimo aprašą. Apie pokyčius skaityti išsamiau...

***

Atkreipiame dėmesį dėl keičiamo brandumo mokyklai vertinimo, galimo privalomo priešmokyklinio ugdymo pradžios anksčiau nei vaikui tais kalendoriniais metais sueina 6 metai. Skaityti išsamiau...

***

Pradėjo veikti Tėvų linija - konsultacinė pagalba telefonu pozityvios tėvystės klausimais, kylančiais tėvams, įtėviams, globėjams. Darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. visos šalies tėvai, susiduriantys su vaikų auginimo ir auklėjimo iššūkiais, gali skambinti nemokamu numeriu 8 800 90012 ir pasikonsultuoti su profesionaliu specialistu. Skaityti išsamiau...

 ***

Vaikai atvedami į Kauno miesto savivaldybės biudžetinių švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes ir išleidžiami iš jų vadovaujantis Kauno miesto tarybos 2015 m. gruodžio 8 d. sprendimu Nr. T-682 patvirtintu tvarkos aprašu.

***

 „Vaiko sveikatos pažymėjimas“ (statistinė apskaitos forma Nr. 027-1/A) galioja vienerius metus nuo jo išdavimo datos.

***